Бенгальські вогні – історія створення піротехніки та особливості її використання
Чи знаєте ви, що звичні вам бенгальські вогні, які ви купуєте для кожного новорічного торжества, мають багатовікову історію. Вперше їх почали використовувати ще в 5 столітті. Однак тоді вони асоціювалися зовсім не з святом. Як і ким використовувалися бенгальські вогні, а також коли і де їх винайшли, ви дізнаєтеся з цієї статті.
Історія виникнення бенгальських вогнів
Батьківщина бенгальських вогнів, і це можна зрозуміти з назви піротехніки, Бенгалія – провінційний регіон Індії. Саме тут у 5-6 столітті вперше почали використовувати іскристі палички. Правда, тоді вони служили не атрибутами свята – їх використовували в храмах різних релігійних жертовних церемоній. Щоб надати церемоній особливої таємничості і містичності служителі храмів додавали в піротехнічну суміш різні «пахнуть» речовини. Так запах сірки був символом зла, а аромат каніфолі вважався «милостивим диханням».
Вже в 8 столітті до складу піротехнічної суміші стали додавати барвник, а для продовження часу горіння – сухі стебла трав. Саме через рослин і з'являвся той самий характерний тріск, з яким сьогодні і асоціюються бенгальські вогні.
Також історики припускають, що бенгальські вогні могли використовуватися і в якості сигнальної піротехніки. Для цього в трубки з бамбука поміщали горючу суміш селітри, сірки і сірчистої сурми. І таким способом можна було спілкуватися навіть на далеких відстанях.
Щось подібне на бенгальські вогні було і у слов'ян. Тільки для їх горіння не використовувалися хімічні сполуки, а рослини. Для створення свічок застосовували трав'яниста вічнозелена рослина плаун або лікоподій (по своїй текстурі нагадував мох). Рослини горіли яскравим бездымным полум'ям, завдяки чому створювалося по справжньому чарівне видовище – зовсім як у сучасній піротехніці. А звукових ефектів досягали за рахунок додавання сухих березових листя.
В Європі бенгальські факели винайшли в 6-7 столітті. Вже в 8 столітті піротехніка була максимально наближеною до тих бенгальським вогнів, до яких ми звикли сьогодні. Для іскристості і тріска в горючий складу додавали подрібнену чавун. Пізніше його замінили на порошок магнію.
Традиції використання бенгальських факелів
Сказати, що бенгальські свічки в далекому 5-6 і навіть 8 столітті використовували для розваг і святкувань, не можна. Тоді піротехніка мала більш практичний характер. Так, наприклад, бенгальські факели служили для:
- сигналізації, як спосіб спілкування, на далекий відстанях;
- релігійних церемоній;
- ритуалів і обрядів у слов'ян.
Сьогодні ж бенгальські вогні – недорогий, популярний і безпечний у використанні вид піротехнічної продукції, який незамінний на будь-якому торжестві. Новий рік, весілля, день народження, ефектна фотосесія – скрізь можна знайти застосування цим яскравим іскристим вогникам.
З чого складаються бенгальські вогні
Найбільші країни-виробники сучасних бенгальських – Китай, Індія, Японія. Для їх виготовлення використовується спеціальний окислювач, пальне (їм служить магнієвий або алюмінієвий порошок), декстрин (клейка речовина), оксидовані тирса (створюють іскри) та металевий дріт.
Сучасний ринок піротехнічних товарів представлений великим вибором бенгальських вогнів. Між собою вони різняться довжиною, часом горіння, кольором іскор, вартістю і т. д.
Як правильно використовувати бенгальські вогні?
Перед тем, как поджигать бенгальские огни, внимательно осмотрите изделие – поверхность пиротехнического состава должна быть равномерной и сухой. Цвет покрытия должен быть черным или темно-серым (в зависимости от производителя). Это свидетельствует о качестве и надлежащем хранении товара.
Купить такие бенгальские огни по самой лучшей цене вы сможете в нашем интернет-магазине. Пиро Маркет предлагает пиротехнику только от проверенных и надежных поставщиков, всегда контролирует качество товара и обеспечивает безупречный сервис.
Щоб убезпечити себе під час роботи бенгальських вогнів, тримати виріб треба під невеликим нахилом. Діставайте їх з упаковки, тримаючи за металеву дріт – так ви не пошкодите піротехнічне покриття. Запалити виріб дуже просто – достатньо піднести вогонь до напилення.
- Холодні феєрверки – безпечна і ефектна піротехніка для вашого святаВсі ми звикли, що салюти і феєрверки можуть використовуватися тільки на відкритому просторі – адже безпека понад усе. Однак є особлива категорія піротехніки, яку дозволено запускати навіть в закритих приміщеннях.Повна версія статті
- Весільний феєрверк – як вибрати піротехніку для грандіозної події?До найбільш видовищним і ефектним елементів оформлення весілля відноситься святковий салют та інші види піротехнічних виробів. Бенгальські вогні, феєрверки, тортовые свічки, кольоровий дим – все це додає яскравих барв вашому святу.Повна версія статті