Петарди – гучна і безпечна піротехніка для створення відмінного настрою. Як правильно використовувати та зберігати петарди
Навряд чи сьогодні знайдеться людина, яка хоча б раз в житті не підривали петарди. Адже ще буквально кілька десятиліть тому, такі доступні сьогодні ефектні салютні установки і феєрверки, були багатьом «не по кишені». І хоча сучасний ринок піротехнічних виробів дозволяє покупцю з будь-яким бюджетом та вимог підібрати для себе вражаючі салюти, петарди не втратили ні своєї популярності, ні актуальності. Вони до цих пір використовуються для створення галасливої і веселої атмосфери свята.
Короткий екскурс в історію
Перші петарди з'явилися ще у часи середньовічної Франції. Тоді, правда, цей вид популярної піротехніки використовували зовсім не для веселощів, а виключно у військових цілях. Вибухом галасливих петард супроводжувалася будь облога замків, монастирів і т. д.
І варто визнати, що в ті часи вибухи петард дійсно не викликали ніякої радості, а тільки жахали своєю силою і масштабністю. Та й сама піротехніка відрізнялася від сучасного аналога – у середньовічній французькій петарди містилося до 3 кг пороху, а сам корпус виробу був виконаний з металу. Ви можете собі уявити силу цього вибуху? Нерідко люди, що знаходяться в епіцентрі, отримували серйозні поранення металевими осколками.
Сучасні петарди – тільки для веселощів!
Але середньовічні часи з їх небезпечної піротехнікою залишилися далеко позаду. І сьогодні покупці нашого інтернет-магазину Піро Маркет можуть купити петарди, які є абсолютно безпечними у використанні. Природно, якщо не забувати про запобіжні заходи і слідувати інструкції.
Корпус сучасних петард виконаний з пластика або паперу, а пороху в ній міститься від 2 до 15 грам. Придбати вироби зможуть особи, які досягли 16 років – не забувайте, що використання будь-якої піротехніки, навіть такий безпечної і нешкідливою, як ця, має свої суворі правила.
Сучасний ринок піротехніки пропонує покупцям петарди двох типів – терткові і ґнотові. Принцип дії перших нагадує підпалювання сірники, для запуску друге – потрібно просто підпалити гніт.
Ґнотові петарди вважаються більш безпечні – вибух виробу відбувається через 5 секунд після підпалу.
Також петарди можуть відрізнятися за своєю формою, об'ємом пороху, складом гільзи, способами вибуху і т. д.
Правила використання і заходи безпеки при запуску петарди
Перше правило при використанні будь-якої піротехніки – суворе дотримання інструкції з експлуатації, передбаченої виробником. Детальна інструкція завжди є сертифікованою і ліцензованої продукції. І купити таку піротехніку, в тому числі і петарди, ви зможете на сайті Піро Маркет.
Давайте ж детальніше розглянемо основні правила безпеки при запуску петарди:
- пам'ятайте, що її радіус вибуху може досягати 15 метрів, тому знаходитесь в безпечній відстані від епіцентру;
- якщо після підпалу петарда не спрацювала, не підходите до неї протягом не менш ніж 15 хвилин;
- повторно петарду, що не спрацювала, не можна підпалювати;
- використану піротехніку треба утилізувати відповідним способом (замочити у воді, а потім викинути).
Також є певні вимоги до зберігання петард:
- зберігати піротехніку треба тільки в оригінальній упаковці, в сухому опалювальному приміщенні;
- потрібно повністю виключити можливість доступу до піротехніки дітей;
- не можна розбирати конструкцію петарди, порушувати її цілісність;
- не можна зберігати вироби в сирому приміщенні, а також біля обігрівальних приладів;
- відсирілу піротехніку треба викинути – сушити її на радіаторних батареях, з допомогою фенів або інших приладів категорично заборонено.
Велика різноманітність петард, представлених в нашому інтернет-магазині, дозволить вам підібрати абсолютно безпечну і ефектну піротехніку за найпривабливішою ціною. З їх допомогою ви зможете створювати святковий настрій хоч кожен день – будь то Новий рік, день народження, вечірка з друзями або будь-яке інше подія.
- Холодні феєрверки – безпечна і ефектна піротехніка для вашого святаВсі ми звикли, що салюти і феєрверки можуть використовуватися тільки на відкритому просторі – адже безпека понад усе. Однак є особлива категорія піротехніки, яку дозволено запускати навіть в закритих приміщеннях.Повна версія статті
- Бенгальські вогні – історія створення піротехніки та особливості її використанняЧи знаєте ви, що бенгальські вогні вперше почали використовувати ще в 5 столітті. Однак тоді вони асоціювалися зовсім не з святом. Як і ким використовувалися бенгальські вогні, а також коли і де їх винайшли, ви дізнаєтеся з цієї статті.Повна версія статті