Феєрверки та салюти – в чому їх відмінність?
Історія піротехніки наскільки давня, що значення багатьох ключових понять з цієї області вже просто уніфікувалися. Адже саме так можна пояснити те, що багато людей вважають, ніби салют і феєрверк – це одне і те ж. Насправді ж між цими двома піротехнічними виробами є різниця. Яка саме? Розберемося детальніше в цій статті.
Спочатку салют був своєрідною формою вітання в морській справі. Салютні залпи випускали кораблі з своїх гармат, щоб привітати зустрічні суду або сповістити про своє прибуття в порт. Слово «салют» - французького походження. В перекладі, і ви напевно знаєте, воно означає «привіт».
Під визначення слова салют підходить будь-вітальний залп або запуск ракетниці. Дуже часто до терміну «салютувати» вдаються у військовій справі, позначаючи їм процес віддання честі і т. д.
У піротехніці ж салюти – це установки, які після свого запуску вибухають в небі великою кількістю кольорових іскор. При цьому ефект від запуску салюту залежить від кількості залпів – чим їх більше, тим яскравішим виходить шоу.
Походження слова феєрверк має німецьке коріння. З німецького «feuerwerk» перекладається як «вогняна робота». Ще здавна головним призначенням феєрверків було розвага людей. Однак дозволити собі таку розкіш в ті часу могли тільки дуже багаті і знатні люди.
Сьогодні ж асортимент салютів і феєрверків настільки широкий, а ціни на піротехнічні товари різноманітні, що купити відповідний товар зможе будь-хто.
Основні види феєрверків
Щоб розуміти головна відмінність салютів від феєрверків, потрібно розібратися в принципі їх дії.
За своїм принципом дії феєрверки можуть бути:
- наземними: після запуску вони спрацьовують безпосередньо на майданчику. До таким яскравим представникам піротехнічної продукції відносяться римські свічки, сценічні фонтани і т. д.;
- повітряними: оснащені спеціальним піротехнічним зарядом, який спрацьовує в повітрі і забезпечує приголомшливі візуальні ефекти.
Саме повітряні феєрверки найчастіше плутають з салютами. Так в чому ж різниця між цими двома різновидами піротехніки?
Салют являє собою установку з кількома залпами, кожен з яких завершується одиночним пострілом. А ось феєрверки запускаються в небо з одного залпу, і вже в повітрі відбувається ціла серія мікровзривов, що супроводжується візуальними і звуковими ефектами.
Кількість салютних залпів в установках буває абсолютно різною – від 16 до 100 і навіть більше зарядів. Звичайно ж, найбільш видовищними і ефектними є великі VIP салюти. Вони гарантовано подарують вам незабутні емоції і максимально яскраві враження.
Інші відмінності салютів і феєрверків
Крім функціонального призначення і способу запуску, у салютів і феєрверків є й інші принципові відмінності.
· Висота запуску. Наземні феєрверки мають відносно невелику висоту запуску – всього 1-2 метри над підлогою площадки. Повітряні феєрверки можуть досягати висоти в 10-15 метрів. І в цьому вони явно поступаються салютам, адже дальність їх пострілів може досягати 40 метрів. Такою особливістю останніх і обумовлений вибір майданчика – важливо, щоб вона мала достатню площу і поруч не знаходилося житлових будинків і насаджень.
· Ефекти. Запуск салютної установки супроводжується низкою потужних, але видовищних вибухів з визначеною періодичністю і по одному заряду. Робота ж феєрверку становить кілька секунд і за цей час у небі змінюється різні світлові ефекти.
Найчастіше салюти і феєрверки комбінують, створюючи, таким чином, просто непередаваною краси піротехнічне шоу. Потужні залпи салютів у поєднанні з ефектними вибухами феєрверків – і приголомшлива картинка вам гарантована! А купити найкращі салюти і феєрверки ви зможете на сайті нашого інтернет-магазину ПироМаркет.
- Холодні феєрверки – безпечна і ефектна піротехніка для вашого святаВсі ми звикли, що салюти і феєрверки можуть використовуватися тільки на відкритому просторі – адже безпека понад усе. Однак є особлива категорія піротехніки, яку дозволено запускати навіть в закритих приміщеннях.Повна версія статті
- Бенгальські вогні – історія створення піротехніки та особливості її використанняЧи знаєте ви, що бенгальські вогні вперше почали використовувати ще в 5 столітті. Однак тоді вони асоціювалися зовсім не з святом. Як і ким використовувалися бенгальські вогні, а також коли і де їх винайшли, ви дізнаєтеся з цієї статті.Повна версія статті